Komunikat Polskiego Związku Tenisowego z dnia 14.04.2021r.

Komunikat Polskiego Związku Tenisowego - aktualizacja z dnia 14.04.2021
Szanowni Państwo,
Informujemy, że dzisiejszą decyzją Ministra Zdrowia okres aktualnie obowiązujących obostrzeń został przedłużony do 25. kwietnia 2021 roku.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie : https://www.gov.pl/.../Do-25kwietnia-przedluzamy-zasady....
Jednocześnie informujemy, że od dnia 19. kwietnia 2021 roku zostały wprowadzone zmiany dotyczące współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży oraz możliwości uprawiania sportu na obiektach na świeżym powietrzu przy zachowaniu właściwych procedur i limitów osób.
Oznacza to, że od wskazanego dnia (19.04.2021) tylko na obiektach sportowych na świeżym powietrzu jest dozwolone uprawianie sportu, w tym gra w tenisa we wszystkich grupach i kategoriach wiekowych. Jest także dozwolone organizowanie współzawodnictwa dzieci i młodzieży (np.: turniejów Tenis 10, WTK, OTK) oraz także w pozostałych grupach wiekowych.
Wszelkie dozwolone wydarzenia sportowe - zarówno organizowane na obiektach krytych (hale), jak i tych na świeżym powietrzu - będą mogły się odbywać jedynie bez udziału publiczności. Zgodnie z wprowadzonym dla obiektów sportowych na świeżym powietrzu limitem osób (do 25) w przypadku turniejów na nich organizowanych wielkość drabinek turniejowych nie może przekraczać 24 miejsc.
Przypominamy, że nadal jest wymagane bezwzględne przestrzeganie aktualnych procedur i zasad bezpieczeństwa rekomendowanych przez PZT. Między innymi dotyczących liczby osób mogących brać udział w treningu (max. 4 + trener) oraz podstawowych zasad higieny i dystansu społecznego.
W przypadku krytych obiektów sportowych (hale tenisowe, hale sportowe, itd.), działalność w dalszym ciągu pozostaje ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Dozwolona jest tylko organizacja i gra w turniejach OTK w kategoriach Kobiet i Mężczyzn oraz w turniejach międzynarodowych odbywających się w naszym kraju. Tenis amatorski, w przypadku hal, pozostaje nadal całkowicie zawieszony do dn. 25 kwietnia bez względu na rodzaj posiadanej licencji.
Na obiektach krytych są dozwolone treningi zawodników jedynie będących członkami Kadr Narodowych, Kadr Wojewódzkich (Kadra Narodowa „C”) i tylko z aktualnymi licencjami PZT. Nadal jest wstrzymana możliwość treningu dzieci w kategorii „Tenis 10” oraz zawodników w starszych kategoriach młodzieżowych nie będących członkami Kadry Narodowej PZT lub Kadr Wojewódzkich (Kadra Narodowa „C”).
Jeszcze raz uprzejmie prosimy o bezwzględne przestrzeganie aktualnych zasad i procedur bezpieczeństwa rekomendowanych przez PZT.
Wszyscy z nadzieją czekamy na kolejne luzowanie obowiązujących obostrzeń i możliwie jak najszybszy koniec utrudnień i zagrożeń związanych z trwającą pandemią COVID-19. Bądźmy jednak w dalszym ciągu uważni i odpowiedzialni.
Życzymy Państwu dużo zdrowia i pogody ducha w tym trudnym czasie.
Polski Związek Tenisowy

Odkryj pasję tenisa i graj razem z nami...

Dowiedz się więcej
 

Nasz adres

Wojewódzki Związek Tenisowy w Lublinie

ul. Filaretów 44

20-609 Lublin

Numer konta BNP Paribas
14 1600 1462 1829 9420 2000 0001

 

 

Dane

KRS 0000062215

NIP 9462261337

Regon 431242637

 

Napisz do nas

wztlublin@gmail.com

 

© 2023, Krzysztof Lenart Wojewódzki Związek Tenisowy Lublin. All rights reserved.

Search